DĚKUJEME ZA PODPORU NAŠIM PARTNERŮM

V březnu roku 2020 by asi nikoho nenapadlo, jak dlouho se s námi tato nelehká situace může táhnout. Pro upřesnění na začátku roku vypukla celosvětová pandemie koronaviru a vládní nařízení ve snaze zabránit šíření viru nám zavřela tělocvičny a později i venkovní sportoviště a veškerý kontakt mezi námi se přenesl na online scénu. A jak jsme se s tím popraly, tedy vlastně ještě pereme?

Hned první týden v březnu (s přesvědčením, že je to jen na chvíli) jsme holkám připravily online tréninky ve formě předepsané rozcvičky, protažení, průpravy, jednotlivých cviků a závěrečného uvolnění. Tyto tréninky jsme oživily o online výzvy, díky kterým jsme zůstaly v kontaktu. Denně nám chodilo několik videí, jak holky cvičí či plní výzvy. Ty byly různého charakteru – baletní, Just dance, choreografická, posilovací či dokonce rodičovská výzva. Vše jsme zvládly, v rámci možností si i tuto online formu užily a na konci května se sic v menších počtech vrátily do tělocvičny a na venkovní hřiště.

Prázdniny jsme si užily jako každý rok společně a zakončily je společných soustředěním v Černilově. V září jsme se pustily s plným nasazením do staro-nové sezóny. Dokonce jsme vycestovaly na členskou schůzi naší asociace CMA a hltaly všechny novinky a inspirace.

Ovšem již v říjnu se situace opět zhoršila a my musely zůstat doma. Kontakt jsme okamžitě přesunuly do online formy a tentokrát již vyloženě živě. Aktuálně pro holky tvoříme jednu týdenní výzvu a dva online tréninky skrze aplikaci GoogleMeet týdně. Děti jsou rozdělené do dvou skupin dle věku a trénují vždy hodinu.

V předvánoční čas jsme se rozhodly tuto nelehkou situaci obrátit v dobré a připravily pro holky adventní kalendář, který by nás nejspíš za normálních okolností nenapadl. Od prvního prosince až do Štědrého dne byly pod jednotlivými políčky skryty krátké choreografie, vzpomínky, přání k svátku či kreativní výzvy. V půlce prosince jsme si čekání na Ježíška zkrátily netradičními vánočními besídkami – v maximálním počtu 10 lidí a s rouškami na ústech.

Po novém roce se držíme v již zajetém systému dvou tréninků a jedné výzvy týdně. Snažíme se zlanařit zajímavé hosty a tréninky trochu ozvláštnit a také doufáme v lepší zítřky a moc si přejeme vrátit se do tělocvičen a na závodní baletizol. Moc děkujeme a jsme vděčné za každý zaslaný obrázek či video, díky kterým víme, že to, co děláme, má smysl, a že jsou mezi námi stále ty, které to baví. Všechny výzvy poctivě zapisujeme do tabulek a věříme, že již brzy vyhodnotíme a odměníme naše šikulky J

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *